Producenci

Zabłocka solanka termalna jest naturalną wodą leczniczą od lat stosowaną do kąpieli, okładów, inhalacji i płukania gardła. Jest to jedyna na świecie woda termalna posiadająca tak bogatą i niepowtarzalną konceantrację aktywnych minerałów i biopierwistków a szczególnie: jodu, bromu, boru, wapnia, magnezu, krzemu i selenu. Tradycja jej stosowania sięga lecznictwa uzdrowiskowego, a obecnie jej walory doceniane są także w hydroterapii, kosmetologii i medycynie naturalnej.

ZALETY

  • opóźnia procesy starzenia skóry, nawilża ją, regeneruje, wygładza i ujędrnia
  • przyspiesza gojenie się ran, rozstępów, czyraków, wyprysków i cellulitu
  • koi dolegliwości łuszczycowe
  • działa przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo i antybakteryjnie
  • likwiduje przykry zapach potu
  • łagodzi napięcie nerwowe i ułatwia zasypianie
  • bogactwo jodu chroni przed infekcjami gardła, krtani i oskrzeli
  • wzmacnia odporność organizmu
  • ułatwia odchudzanie, relaksację, regenerację i rekonwalescencję



DZIAŁANIE
W kontakcie z ciałem człowieka zaczyna intensywnie oddziaływać na organizm i to zarówno na skórę jak i na organy wewnętrzne. Dolewana do kąpieli ułatwia rozszerzanie się porów skóry oraz stymuluje proces wymiany jonowej miedzy ciałem człowieka a roztworem kąpielowym. Powoduje że organizm zaczynają opuszczać toksyny i takie produkty przemiany materii jak: mocznik, kwas moczowy i mlekowy, aceton czy kreatynina a wchłaniane są znajdujące się w solance minerały.

ZASTOSOWANIE - URODA

TRĄDZIK
Są to zazwyczaj nawracające czerwone plamki, grudki, guzki potocznie pryszcze występujące na skórze twarzy, pleców i szyi. Pojawiają się w okresie dojrzewania w wyniku przemian hormonalnych organizmu. Gruczoły łojowe wydzielają nadmierną ilość łoju który zatyka ujścia meszków włosowych. W miejscach tych tworzy się stan zapalny i wągry przez które mogą wniknąć do organizmu wirusy i bakterie.
Schorzenie to może być też wywoływane przez stosowanie leków czy kosmetyków.
Solankę stosujemy zapobiegawczo i bakteriobójczo wlewając do każdej kąpieli 1 szklankę a w okresie szczególnego nasilenia objawów wcieramy solankę w miejsca pokryte trądzikiem.

CELLULIT
Jest to "przypadłość" typowo kobieca objawiająca się na ciele w postaci tzw. pomarańczowej skórki. Proces ten stopniowo się pogłębia i powoduje coraz większe deformacje skórne. Najbardziej na te zmiany narażone są uda, pośladki i brzuch. Podłoże jego powstawania nie jest znane. Winę przypisuje się różnym, czasami przeciwstawnym czynnikom począwszy od niewłaściwych nawyków żywieniowych, jedzeniu zbyt dużo soli albo tłuszczu czy też piciu za mało lub za dużo wody, kawy czy herbaty. Ponadto winy doszukuje się w siedzącym trybie życia, paleniu papierosów, piciu alkoholu, noszeniu obcisłych ubrań czy też butów na wysokich obcasach a także w zaburzeniach emocjonalnych, zażywaniu leków czy środków antykoncepcyjnych. W zapobieganiu powstawania i rozwoju cellulitu stosowane są różne metody zarówno fizykalne jak i farmakologiczne. Przykładowo wymienię kilka których nazwy zdają się robić największe wrażenie: jonoferoza, ultradźwięki, termoterapia, presoterapia, drenaż limfatyczny, elektrolipoferoza, endermologia.
My proponujemy tani i być może równie skuteczny jak w/w zabieg w postaci kąpieli solankowych. W wyniku kąpieli skóra zostanie dobrze nawilżona i odżywiona, wypłukany zostanie ze skóry nadmiar tłuszczu, organizm opuszczą toksyny i produkty przemiany materii utrudniające przepływ krwi i limfy w zagrożonych miejscach. Zmniejszą się obrzęki i zaczerwienienia oraz może nastąpić regulacja gospodarki hormonalnej organizmu.
W okresie nasilenia objawów zalecane jest stosowanie do kąpieli większych stężeń nawet do 1 litra solanki na wannę wody a w profilaktyce 1 szklanka do każdej kąpieli. W niektórych wypadkach szybkie i spektakularne efekty może przynosić stosowanie na narażone miejsca okładów z zabłockiej solanki termalnej rozcieńczonej w proporcji 1 do 3.

NADMIERNE POCENIE SIĘ
Mówimy o nim wówczas gdy ma ono podłoże samoistne nie związane z gorącem lub stanami chorobowymi. Dotyczy najczęściej dłoni, pach i stóp. Objawy mogą być nieprzyjemne dla otoczenia z uwagi na łączący się z tym przykry zapach.
Podczas kąpieli w tzw. roztworze hipertonicznym czyli gdy stężenie soli przekracza 1% następuje wymiana jonowa między organizmem i wodą w której się kąpiemy. Z organizmu wydalane są toksyny i produkty przemiany materii, a wchłaniane są jony pierwiastków znajdujące się w roztworze. Wskazane jest zatem przeprowadzenie kilka razy do roku serii kąpieli w zabłockiej solance termalnej. Kąpiele mogą być całkowite lub częściowe polegające na moczeniu tylko stóp lub rąk. Jod zawarty w roztworze zabija bakterie, które są przyczyną niemiłego zapachu potu. Zapobiegawczo można stosować do każdej kąpieli 1 szklankę solanki .

NIEPRZYJEMNY ZAPACH CIAŁA
Często zapominamy o tym, że skóra jest także organem wydalniczym. Przez pory skóry z organizmu wydalane są produkty przemiany materii w postaci gazów i potu. Pod wpływem bakterii znajdujących się na skórze, pot rozkłada się nabierając przykrej specyficznej woni.
Także niektóre potrawy które spożywamy, czy zażywane leki, mogą wywoływać charakterystyczny czasami przykry zapach. Zapach taki może być także konsekwencją głodówek odchudzających, gdyż w wyniku spalania tkanki tłuszczowej zmienia się metabolizm organizmu co w konsekwencji może powodować wydalanie przykrych zapachów.
Solanka i sól stosowane w ilości 1 szklanki do każdej kąpieli stosowane profilaktycznie przyspieszą oczyszczanie organizmu z produktów przemiany materii i przykrych zapachów oraz ograniczą rozwój bakterii potowych.

ODCHUDZANIE
Stosując rozmaite terapie odchudzające zapominamy, że tycie związane jest bezpośrednio z procesem przemiany materii w naszym organizmie, a nie tylko z ilością spożywanych potraw. Bywa tak, że osoby szczupłe jedzą bardzo wiele a grube prawie nic.
Przyczyną takiego stanu rzeczy bywa bardzo często niedoczynność tarczycy, spowodowana brakiem jodu w organizmie. Jod wpływa na gospodarkę hormonalną organizmu. Nadto jest on pierwiastkiem, który posiada wybitne walory spalające tłuszcz. W badaniach stwierdza się, jego istotne braki w organizmie zwłaszcza u kobiet. Zalecane jest dostarczanie do organizmu dawek jodu np. spożywając sól jodowaną. Braki jodu znakomicie uzupełni, stosowanie do każdej kąpieli 1 szklanki zabłockiej solanki termalnej W wypadku prowadzenia kuracji odchudzającej lub stwierdzonej niedoczynności tarczycy można dodać jeszcze 1 szklankę soli zabłockiej.
Szczególnie w okresach stosowania głodówek zalecane jest stosowanie kąpieli mineralnych, gdyż wzmagają one proces spalania tłuszczy i detoksykacji organizmu a jednocześnie przeciwdziałają zbytniemu zwiotczeniu i wysuszeniu skóry.

GRZYBICA STÓP
Objawy w postaci zaczerwienienia, świądu, wydzieliny o niemiłym zapachu, łuszczącej się skóry występują głównie między palcami nóg w wyniku zakażenia grzybiczego.
Nie leczona objawia się przykrym dla otoczenia zapachem nóg, skarpet i butów.
W terapii należy moczyć stopy w ciepłym ( 38 -40 st C) roztworze ( 2 - 3 szklanki na miednicę wody ) zabłockiej solanki termalnej przez minimum 15 min. dziennie. Po czym dokładnie osuszyć skórę. Należy pamiętać aby nosić zawsze przewiewne bawełniane skarpetki oraz często zmieniać obuwie aby nie dopuszczać do jego nadmiernego zawilgocenia potem.

TŁUSTA SKÓRA
Niektóre osoby mają naturalną skłonność do przetłuszczania się całej skóry lub tylko miejscowo. Związane to jest najczęściej z czynnikami genetycznymi lub zmianami chorobowymi.
W wielu wypadkach kąpiele solankowe pozwalają znacznie złagodzić objawy. Stosowanie należy zaczynać od większych stężeń, stopniowo je zmniejszając w wypadku łagodzenia się objawów, aż do znalezienia optymalnego.

ZMARSZCZKI
Wraz z wiekiem następuje proces starzenia się skóry i powstawania zmarszczek. Na szybkość tego procesu wpływ mają czynniki genetyczne, promieniowanie UV a także sposób styl i warunki życia oraz pracy. Proces ten spowodowany jest nadmiernym wysuszaniem skóry i nie sposób temu w pełni przeciwdziałać, ale można go znacznie opóźnić. Stosowanych jest obecnie wiele skutecznych metod - nawet inwazyjnych - z tym, że ograniczają się one głównie do twarzy i miejsc najczęściej odsłanianych.
Kąpiele w zabłockiej solance termalnej pozwolą poprzez głęboką penetrację minerałów termalnych odpowiednio odżywić i nawilżyć skórę także w jej głębszych warstwach.
Selen podejmie działanie obronne przed rozwojem wolnych rodników powodujących starzenie się skóry, krzem - pierwiastek młodości - ułatwi wchłanianie tlenu i pomaga usuwć pierwiastki toksyczne, a sód pozwoli utrzymać równowagę kwasowo zasadową.

ROZSTĘPY
Czerwone i sino - czerwone zmiany na skórze powstające w okresie dojrzewania, przekwitania, u osób z nadwagą, lub w wypadku nagłej zmiany masy ciała. Podłoże powstawania jest najczęściej hormonalne, czasem środowiskowe. Stanowią one problem kosmetyczny gdyż trudno je całkowicie wyeliminować. Najlepiej jest więc stosować profilaktykę w postaci kąpieli mineralnych w zabłockiej solance termalnej. Szczególnie warte polecenia są takie kąpiele przy stosowaniu głodówek odchudzających. Dobre efekty może przynieść także stosowanie okładów z solanki rozcieńczonej w proporcji 1 do 3.

SUCHA SKÓRA
Gdy skóra wytwarza zbyt mało tłuszczu i lipidów pojawia się uczucie suchości, ściągania i pieczenie. Skóra taka łatwo się alergizuje i starzeje. Już nawet woda, nie mówiąc o mydle czy kosmetykach, mogą wywołać podrażnienia. Ponieważ jest to najczęściej skłonność osobnicza o nieznanym podłożu zalecana jest ostrożność w zalecaniu zabiegów kosmetycznych. Na rynku jest wiele kremów i balsamów nawilżających. Kąpiele solankowe ponieważ powodują znaczne nawilżenie skóry powinny być skuteczne w wielu przypadkach.
Jednak należy wnikliwie obserwować ciało i stosować dodatkowo balsamy nawilżające albo zmieniać stężenie roztworu kąpielowego .

SPOSÓB UŻYCIA
(1 kg soli na wannę to ok. 1 % zasolenia)

KĄPIELE KOSMETYCZNE
Celem takiej kąpieli jest odżywienie, nawilżenie i oczyszczenie skóry. Kąpiel taka przyczyni się także do wygładzenia zmarszczek, likwidacji rozstępów, wyprysków i cellulitu. Kąpiele wykonywane są najczęściej w roztworach o stężeniu soli od 0,5 do 1,5 % w zależności od potrzeby zastosowania, rodzaju skóry: czy jest sucha czy tłusta, oraz od właściwości osobniczych. Czas trwania kąpieli wynosi od 10 do 30 minut, a temperatura roztworu 37 do 39°C. Rodzajem częściowej kąpieli kosmetycznej jest moczenie rąk i nóg w trakcie manikiuru i pedikiuru. Sól wówczas nie tylko idealnie zmiękczy skórę, ale także odżywi i wzmocni paznokcie, a minerały termalne przyniosą także efekty grzybobójcze, antybakteryjne i przeciwzapalne. Kuracje detoksykacyjne i odchudzające wykonywane są zawsze w roztworach solnych o stężeniu powyżej 1 %. Kąpiele likwidujące przykry zapach potu zalecane są w stężeniach min. 3 %. Kąpiele dla skóry trądzikowej, pokrytej ranami, czyrakami, wypryskami, z ropiejącymi i nie gojącymi się ranami, a także przy łuszczycy możemy wykonywać w stężeniu nawet do 6 %.

KĄPIELE LECZNICZE
Wykonywane są w sanatoriach, szpitalach i ośrodkach rehabilitacyjnych. W warunkach domowych można wykonywać kąpiele wspomagające leczenie, oraz profilaktyczne. Już dodanie 1 garściki Zabłockiej soli czy 1 szklanki solanki termalnej do każdej kąpieli przyniesie znaczne efekty w profilaktyce schorzeń gardła, a klimat w łazience upodobni się do nadmorskiego. Efekty lecznicze uzależnione są od rodzaju schorzenia, jego zaawansowania, dotychczasowej terapii, stężenia roztworu kąpielowego, temperatury kąpieli i długości jej trwania. Zabiegi takie najlepiej jest wykonywać w roztworach o większym stężeniu nawet ok. 5 % soli i w takich przypadkach należy je skonsultować z lekarzem. Kąpiele wykonuje się w temp. 36 - 38 ° C w seriach po 10, wykonywanych co drugi dzień 2 razy do roku, lub jednorazowo w okresie nasilenia objawów chorobowych.

Znaczenie jodu dla gospodarki ludzkiego organizmu
Jod jest pierwiastkiem rzadko występującym w naturze. Jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W ludzkim organizmie jod jest asymilowany i kumulowany przez tarczycę i to ona jest odpowiedzialna za wytwarzanie dwóch hormonów: tyroksyny, trójjodotyronina. Hormony tarczycy oddziaływają na podstawową i całkowitą przemianę materii, wpływają na wzrost i rozwój płodów, oddziaływują na układ nerwowy, są odpowiedzialne za wzrost pobudliwości i mają wpływ na działanie mięśni, regulacją gospodarkę wapniową i fosforową, hamują glikogenezę i syntezę białek. Niedobór jodu powoduje schorzenia tarczycy, spowalnia rozwój psychiczny i fizyczny organizmu, może być również przyczyną poronień lub powodem wrodzonych wad u dzieci. Niejednokrotnie brak jodu w organizmie objawia się przerostem tarczycy zwanym wolem. Ludzki organizm potrzebuje na dzień zaledwie 200 milionowych części grama, aby poprawnie funkcjonować. Niestety ludzki organizm nie gromadzi jodu a nadwyżki tego pierwiastka są wydalane. W wielu częściach Polski zwłaszcza w rejonach górskich występują niedobory jodu. Niedobór jodu można uzupełnić poprzez odpowiednią dietę bogatą w jod, opartą na rybach i owocach morza. Innym sposobem jest korzystanie z preparatów zawierających jod np. jodowana sól. Preparaty bazujące na Zabłockiej solance mogą również być wykorzystywane przy uzupełnianiu niedoborów jodu. Jod posiada również bardzo silne właściwości bakteriobójcze.

Nie tylko jod
W skład Zabłockiej solanki, soli i mgiełki wchodzą również inne pierwiastki niezbędne dla poprawnego funkcjonowania organizmu.

Brom - działa uspokajająco, antydepresyjnie i nasennie. Rozszerza oskrzela, ułatwia oddychanie. W większych dawkach hamuje wytwarzanie testosteronu.

Krzem - ułatwia wchłanianie tlenu przez skórę i opóźnia proces jej starzenia. Dodatkowo usuwa z komórek substancje toksyczne, wzmacnia, włosy i paznokcie oraz ogranicza ich wypadanie. Przyspiesza gojenie się ran. Łagodzi zapalenia skóry, objawy łuszczycy, trądzików i łojotokowego zapalenia skóry. Przeciwdziała krwawieniu dziąseł, zwalcza owrzodzenia jamy ustnej i wokół ust, skuteczny w paradontozie. Jest istotnym elementem tkanki łącznej.

Fluor - odpowiedzialny za budowę kości i zębów, a także tkanki mózgowej i komórek nerwowych. Reguluje równowagę kwasowo-zasadową. Chroni przed zwapnieniem narządów i struktur mięśniowo-kostnych.

Chlor i sód – działają przeciwbakteryjne. Oddziaływają na skórę powodując jej przekrwienie i zaczerwienienie. Rozszerzają naczynia krwionośne skóry co ułatwia odżywienie zarówno skóry jak i głębiej położonych tkanek. Umożliwiają także szybsze wydalenie z organizmu toksyn i produktów przemiany materii. Pobudzają mechanizmy odpornościowe organizmu. Sterują gospodarką elektrolitów i chronią organizm przed nadmierną utratą płynów.

Wapń - główny budulec kości i zębów. Bierze udział w wielu procesach enzymatycznych organizmu, w pracy mięśni utrzymanie właściwego napięcia i pobudliwości wspomaga działanie i systemu nerwowego, wpływa na gospodarkę hormonalną i krzepnięcie krwi. Ma wpływ na metabolizm żelaza i przekazywanie impulsów nerwowych, łagodzi bezsenność. Działa przeciwalergicznie i kojąco na skórę.

Magnez - bierze udział w syntezie wielu enzymów i białek. Jest istotnym składnikiem kości. Jest niezbędny do prawidłowego procesu regeneracji skóry. Ułatwia przyswajanie wapnia, witaminy C, sodu, potasu i fosforu. Ma działanie przeciwcukrzycowe. Jest niezbędny do przekazywania impulsów nerwowych i wpływa na hormonalną aktywność organizmu. Pomaga w trawieniu tłuszczów, działa przeciwdepresyjnie i uspokajająco - poprawia nastrój. Jego niedobór powoduje niezdrowy wygląd skóry.

Potas - odgrywa znaczną rolę w pracy serca i innych mięśni oraz w syntezie białek. Wpływa na dotlenienie mózgu. Ułatwia utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry. Zapobiega wysokiemu ciśnieniu krwi. Jest konieczny do prawidłowego funkcjonowania nerwów i mięśni wpływając na procesy kurczliwości i przewodzenia. Umożliwia wnikanie wody do komórek.

Stront - jego braki w organizmie powodują deformacje kości, a obecność umożliwia wbudowywanie wapnia i magnezu w kości. Zapobiega osteoporozie.

Bor - wpływa na metabolizm wapnia, fosforu i fluoru oraz wielu procesów enzymatycznych. Ma wpływ na aktywność komórek nerwowych i system immunologiczny. Pomaga zmniejszyć utratę wapnia u kobiet po menopauzie i zapobiega osteoporozie. Buduje muskulaturę.

Mangan - działa regenerująco na skórę. Aktywuje enzymy odpowiedzialne za prawidłowe wykorzystanie biotyny, witamin B i C. Jest potrzebny do wytwarzania melaniny, syntetyzowania kwasów tłuszczowych i nukleinowych. Wpływa na funkcjonowanie mózgu i procesy przeciwutleniania.

Selen - działa jako przeciwutleniaczem, antyseptyk, środek przeciwzapalny, przeciwwysiękowy i antyalergiczny. Zapobiega powstawaniu wolnych rodników, stad jego ogromne znaczenie w zapobieganiu powstawaniu nowotworów. Hamuje rozwój grzybów, bakterii i wirusów. Ułatwia odtruwanie organizmu i zwiększa odporność. Przeciwdziała utlenianiu hemoglobiny, chroni tkanki podczas radio- i chemioterapii.




NAPISZ DO NAS
Nie wiesz jaki produkt będzie najlepszy dla ciebie ?

Masz pytania, a może problem z zamówieniem ?

Zadzwoń! Odpowiemy na twoje pytania.

Tel. +48 791 115 911