Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies (czytaj więcej). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Na tej stronie przedstawiamy najczęściej powtarzające się pytania związane z zakupem i uzytkowaniem Monitorów Angelcare.
Czy płytka sensoryczna może wykrywać ruchy mojego dziecka przez każdy typ materaca? Tak - Płytka sensoryczna działa pod każdym standardowym materacem do łóżeczka.
Czy powinnam położyć dziecko bezpośrednio na płytce sensorycznej?
Nie - Płytka sensoryczna jest przeznaczona do działania pod materacem, dziecko nigdy nie jest z nią w kontakcie.
Mamy łóżeczko ze sprężynowym dnem. Czy możemy używać Monitora Angelcare?
Tak - Po prostu umieść kawałek sztywnej drewnianej płyty, sklejki lub materiału o podobnych właściwościach na dnie Łóżeczka.
Jeśli Twoje łóżeczko ma podłoże z drewnianej płyty, to materac jest dostatecznie sztywny by monitor właściwie działał.
Co się dzieje w przypadku braku prądu?
Monitor Angelcare AC300 posiada niezależne zasilanie bateryjne.
W monitorze AC401 standardowo zainstalowane są akumulatorki w odbiorniku. Aby uniknąć przerwy w pracy tego monitora przy braku zasilania, należy dokupić 4 baterie typu AAA i zamontować je w zgodnie z instrukcją w nadajniku.
Jak długo powinnam używać monitora Angelcare?
Nasze obserwacje wskazują, że monitor ruchu jest używany przeciętnie przez 14 miesięcy a niania elektroniczna (w modelu AC401) często nawet kilka lat.
Co się stanie, jeśli moje dziecko przesunie się do rogu, poza obszar nad płytką?
Nie ma problemu. Monitory Angelcare AC100D mają wystarczającą czułość, żeby wykryć ruch wszędzie na całym materacu typowego łóżeczka.
Czy monitor wchodzi w kontakt z dzieckiem?
Nie - Angelcare używa płytki sensorycznej umieszczanej pod materacem i dlatego nigdy nie ma kontaktu z dzieckiem.
Jak łatwy jest w użyciu monitor?
99,8% rodziców uważa, że monitor jest bardzo prosty w obsłudze.
Jakiej grubości materac może być stosowany?
Angelcare może być używany przy każdym standardowym materacu dziecięcym.
Jak mają być ułożone czujniki?
W bardzo małym łóżeczku przy noworodku można zastosować jeden czujnik umiejscowiony pod pleckami niemowlęcia. W typowym łóżeczku gdy dziecko potrafi się już samo przemieszczać należy czujniki rozsunąć tak aby dziecko nie mogło znacznie się od nich oddalić. Umieszczenie dziecka w jednym rogu łóżeczka a czujników w drugim może powodować fałszywe alarmy.
Pod jakim częściami ciała dziecka powinny być położone czujniki?
Jeden czujnik powinien być pod pleckami niemowlęcia a drugi w okolicach nóżek. Rozsunięcie czujników należy dostosować do wielkości łóżeczka.
Czy funkcja "tic" musi być włączona?
Funkcja "tic" generuje sygnały dźwiękowe gdy monitor wykrywa ruch lub oddech dziecka. Pomimo tego, że sygnał ten jest stosunkowo cichy to w nocy niektórym rodzicom przeszkadza. Dźwięk "tic " można wyłączyć ponieważ nie ma ona wpływu na pozostałe funkcje monitora.
Jak długo monitor może pracować bez wymiany baterii?
Monitor AC300 pracuje na jednym komplecie baterii od 3 do 4 miesięcy. Oczywiście czas ten może się wydłużyć lub skrócić w zależności od klasy zastosowanych baterii.
Czy grubość materaca ma znaczenie?
Płytka sensoryczna działa pod każdym standardowym materacem do łóżeczka. Testowaliśmy z pozytywnym wynikiem materace o grubości od 3 do 25 cm.
Czy podłoże łóżeczka, na którym leżą czujniki musi być jednolite?
Istotnym jest aby czujniki pewnie leżały na danym podłożu. Niejednolite dno np. szczebelki jest dopuszczalne ale pod warunkiem, że odstępy między nimi zapewniają pewne umieszczenie czujników.
Czy w łóżeczku, w którym zamontowany jest monitor oddechu, mogą znajdować się zabawki elektroniczne?
Zabawki lub urządzenia, które generują lub mogą generować nawet najmniejszy ruch albo drgania nie mogą być w łóżeczku podczas monitorowania oddechu dziecka. Mogą one zakłócać pracę czujników.
Czy w pokoju dziecka w którym pracuje monitor oddechu mogą znajdować się inne urządzenia elektoniczne?
Tak - pod warunkiem, że generowany przez nie ruch ""nie dosięgnie" łóżeczka.
Dlaczego monitor z nianią elektroniczną niezależnie od temp. pokazuje zawsze 20 st.?
Monitor AC401 pokazuje temperaturę otoczenia. Należy jednak pamiętać, że na nowym monitorze jest naklejka (z opisem 20 st.) , która powinna zostać usunięta aby nie zasłaniała rzeczywistych wskazań wyświetlacza temp.
Czy dioda w lampce monitora AC401 jest wymienna?
Nie - jest to element zintegrowany z elektroniką płyty głównej monitora.
Czy monitor oddechu można używac np. w wózku na spacerze?
Nie - ponieważ wózek nie gwarantuje prawidłowej pracy czujników. Ich praca może być zakłócona ruchem wózka, wiatrem itp. Nie dotyczy to funkcji niani elektronicznej, która nie ma takich ograniczeń.
Czy monitor oddechu można stosować w kołysce?
Tak - pod warunkiem że kołyska posiada blokadę ruchu. Musimy mieć pewność, że podczas monitorowania oddechu dziecka kołyska nie będzie się poruszać. Ruch kołyski zawsze powoduje nieprawidłową pracę monitora oddechu.
Czy wymagane jest robienie okresowych przeglądów monitora?
Okresowe sprawdzenie poprawności działania monitora należy przeprowadzać samodzielnie zgodnie z instrukcją. W razie jakichkolwiek nieprawidłowości w działaniu monitora należy z kontaktować się z serwisem.
Czy monitory zawierają w wyposażeniu baterie ew. zasilacze?
Monitor AC300 nie posiada baterii. Monitor AC401 posiada akumulatorki do odbiornika i dwa zasilacze, nie posiada baterii do nadajnika.